Yamaç Paraşütü

1975 metre yükseklikteki Babadağ’ın doruklarından gerçekleştirilen yamaç paraşütüne ilgi her geçen gün büyümektedir. Termik noktalarının zengin ve yaygın olması,atlayıştan sonra daha da yükselerek deniz üzerinde uçabilme özelliği, çevredeki bitki örtüsünün zenginliği,doyumsuz güzellikteki Ölüdeniz manzarası,denize sıfır inen tatlı bir eğim ve daha pek çok nedenle Babadağ,rakipsiz bir yamaç paraşütü merkezi konumundadır.Babadağ,üzerindeki 4 kalkış pisti ile Fethiye, Ölüdeniz ve Eşen vadisine hakim konumu dolayısıyla tüm dünyanın ilgisini çeken bir alternatif turizm hareketidir.

Jeep Safari

İlçemizdeki seyahat acentalarının, farklı güzergahlarda gerçekleştirdikleri turlarla zorlu engelleri aşarak, vahşi doğanın ve tarihin gizemli güzelliklerine erişenlerin sayısı her geçen gün artmakta, her yaşta insanın ilgisini çeken aktivite giderek yaygınlaşmaktadır. İlçemizde jeep safari yaptıran seyahat acentaları aşağıdaki listelenmiştir.

Saklıkent Turu

Saklıkent Kanyonu‘nun manzarası sizi büyüleyecek. Bu olağanüstü doğa olayını anlatmaya kelimeler yetmiyor; Saklıkent daha önce burayı ziyaret etmiş olanları bile her seferinde hayrete düşürmeyi başarıyor. Akdağ’ın zirvelerinde eriyen karlar ve yoğun yağışların binlerce yıldır aşındırmasıyla oluşan 13 kilometrelik Saklıkent Kanyonu aslında nisbeten genç bir jeolojik oluşum. Kanyon içerisinde cesaretinizin yettiği yere kadar gidebilir, nehir kenarındaki platformlarda arkanıza yaslanıp huzur bulabilir, ya da nehirin buz gibi sularında çember botlarla Ringo Rafting yapabilir, Zipline veya Bungee Jumping yaparak adrenalin seviyesini yükseltebilirsiniz. Bu heyecanlı off-road gezisi için suya dayanıklı yürüyüş ayakkabılarınızı yanınıza almanızı öneririz.

Dalyan Turu

Yapacak olduğunuz Dalyan Tekne Turu’nda ilk durağınız Dalyan Kaya mezarlarıdır. Mezarlar ve çevresi hakkında rehberin verdiği bilgilerden sonra bol bol fotoğraf çekmeniz için dinlenme molası verilir. Dalyan’da hayat su ile özleşleşir. Bir çok filmlere konu olan Dalyan nehri, nesli tükenmette olan caretta caretta (deniz kaplumbağası) ve mavi yengeçler ile de ünlüdür.Kaplumbağa plajı olarak da bilinen Türkiye’nin en güzel plajlarından olan yedi buçuk kilometere uzunluğundaki Dalyan İztuzu Plajı nda yüzebilir ya da güneşin ve kumsalın tadını çıkara bilirsiniz.

Tekne Turu

Fethiye’ye tatile gelen her tatilcinin ortak seçimi olan 12 adalar ve ölüdeniz tekne turu huzurlu ve eğlenceli bir gün geçirmek için en ideal günlük aktivitelerden biridir. Göcek adaları ya da diğer adı ile 12 adalar tekne turu sabah otelinizden transfer ile başlar ve saat 10’da Fethiye limanından hareket edilir. Tüm gün boyunca güneşlenerek dinlenebileceğiz konforlu ve rahat teklerimiz sizleri Fethiye ve Göcek çevresindeki birbirinden güzel ada ve koylarına götürürler. Gün içinde ziyaret edilecek duraklar arasından kırmızı ada, düz ada, tersane adası ve birkaç farklı koy vardır.

Öğlen yemeği teknenizde hazırlanmaktadır ve tavuk yada balık, makarna yada pilav, salata ve meyve olarak servis edilmektedir. Gün içinde durulan koylarda denize girebilir, isterseniz maske ile dalış yapabilir yada su altını inceleyebilirsiniz.

Dalış

İlçemizdeki çok sayıda seyahat acentası tarafından Turizm Bakanlığından Turizm Amaçlı Sportif Faaliyet İzin Belgesi almak sureti ile dalış turları düzenlenmektedir.Ayrıca Turizm Bakanlığından İşletme Belgeli tatil köyleri bünyesindeki dalış okulları da dalış turları düzenlemektedir.Zengin flora ve faunaya sahip,gizemli deniz dibini keşfetmek isteyenlere hem dalış eğitimi,hem spor hem de fotoğraf çekme olanağı sunan bu aktivite ilçemizin elverişli iklim koşullarında on iki ay sürdürülebilmektedir.
at-turu

At Turu

Son yıllarda ilçemizde daha çok ilgi görmeye başlayan bir başka alternatif spor dalı da biniciliktir.Özellikle Ovacık’tan başlayarak Kayaköy ve civarında yapılan bu gezinti doğa tutkunlarına daha farklı ve ilginç bir heyecan tattırmaktadır. Toros Dağlarından Akdeniz’e ulaşan güzergahlarda at sırtında yapılacak gezinti kaçırılmaması gereken bir fırsat olarak göz önüne çıkmaktadır.

Çalış Plajı Fethiye
Muğla / Türkiye

Email
info@ideehotel.com

Rezervasyon
+ 90 252 622 11 64

2018 © Idee Hotel Calis Beach Fethiye. Tüm Hakları Saklıdır.